A 2012 -es spanyol Grand Prix

lelkész, Maldonado megnyerte az első Forma -1 Grand Prix -t Barcelonában. Pólustól kezdve a spanyol Grand Prix befejezéséig indult Fernando Alonso és Kimi Raikkonen előtt.

Maldonado és Alonso kerekes kerekes az első sarokba, de a kétszeres világbajnok kezdetben az otthoni tömeg előtt vezette a vezetést.

2012 -es spanyol Grand Prix képeken

A vezetésért folytatott csata az egész versenyen folytatódott, egészen az utolsó körig, amikor Alonso gumiabroncsai arra kényszerítették, hogy hagyja abba a harcot. Maldonado 3,1 másodperccel fejezte be Alonso előtt, így Williamsnek az első győzelme volt, mivel Juan Pablo Montoya, Brazília 2004 -ben.

A harmadik helyezett Kimi Raikkonen Lotus csapattársa, Romain Grosjean kimaradt egy második egymást követő dobogóra, a negyedik lett. Kamui Kobayashi az ötödik lett Saubernek, a Sebastian Vettel előtt a hatodikban.

Nico Rosberg keskenyen tartotta Lewis Hamiltont, hogy hetedik lett. Hamilton – aki a leggyorsabban a selejtezőn volt, de büntetés miatt utoljára kezdte a versenyt – erős kezdet volt, és az első sarokon 19. helyen állt. A 39. körben kilencedik volt. Folytatta a harcot a pályán, de a kopott gumiabroncsokkal küzdött, hogy befejezze a versenyt a nyolcadik helyen.

Jenson Button és Nico Hulkenberg kitöltik a top 10 -et.

A nap első veszteségei Michael Schumacher és Bruno Senna volt, akik a verseny 14. körében ütköztek. Schumacher – aki egy friss gumiabroncs -készleten volt, csak két kört korábban eljutott – Senna Williams hátuljába ment.

A német a kavicsba került, míg Senna hátsó lyukasztással mozogott, mielőtt arra kényszerítették, hogy az autót a pályára parkolhassa. A gazdák most bejelentették, hogy Schumacher öt helyezett rácsbüntetést kap a Monaco Grand Prix számára.

Sergio Perez jól tudta az ötödik elindulást, de az első körben összecsapott Romain Grosjean -kel, és felvette a lyukasztást. Pontos és újra csatlakozott a 24. helyen. A 40 -es körben nyugdíjba vonult a versenyből, miután egy összecsapott gödör -megállást végeztek.

Vettel és Massa meghajtó szankciókat kaptak azért, mert nem lassultak a sárga zászlóknál. A zászlók ki vannak kapcsolva, amikor a marsallok visszanyerték Karthikeyan HRT -jét, amely megállt a pálya oldalán.

Charles Pic ugyanazt a büntetést kapott, hogy röviddel ezután figyelmen kívül hagyta a kék zászlókat. Behúzta a gödröket, és visszavonult a versenyből.

Ez az eredmény azt jelenti, hogy Sebastian Vettel és Fernando Alonso 61 ponttal kötődik a bajnokságon, Lewis Hamilton előtt, 53 -val és Kimi Raikkonen 49 -rel.

A Red Bull 109 ponttal vezeti a Constructors bajnokságát, a McLaren és a Lotus előtt, 98, illetve 84 -rel.